Sodyba

Kaimo turizmo sodybą „Pavariai“ rasite Anykščių raj. – Lietuvos dainių garsiai apdainuotose Anykščių apylinkėse. Sodyba itin patogioje vietoje – vos už 5 km įsikūręs Anykščių miestas, už 3 km – Arklio muziejus Niūronių kaime.

Ne atsitiktinai sodybai suteiktas šis pavadinimas – kiekvienas atvykęs į Pavarius pasijus it sugrįžęs į tikruosius namus. Tokį įspūdį sukels ne tik sodybą supantys šimtamečiai miškai, netoliese savo srovę plukdantis laukinis Variaus upelis, bet ir išpuoselėta aplinka.

Stovyklautojus įkurdinsime rąstų name su visais patogumais, Jūsų globai patikėsime svetainę su židiniu, virtuvę su senoviniu duonkepiu pečiumi. Pasikaitinę saulutėje, bet kada galėsite atsigaivinti dideliame tvenkinyje, o šiltais vasaros vakarais neatsistebėsite, kaip žuvys šiaušia vandens paviršių. Norintieji naktis galės leisti mansardoje virš pirties. Dideliame sode pamatysite, kaip savo vaisius nokina vasara.

Jūsų kūrybinėms idėjoms siūlome dar neatrastas erdves – meninių renginių salę, senovinę dūminę pirkią su išlikusiais autentiškais baldais, audiniais ir rakandais.

Tačiau užvis svarbiausia, jog jaunieji stovyklų lankytojai turiningai leis laiką gamtoje, kur Jiems bus suteiktos visos galimybės aktyviai pramogauti kartu pajaučiant, kaip sulėtėja gyvenimo tempas.

PAVARIAI ISTORIJA

Vaikų vasaros stovyklos kaimo turizmo sodyboje  pradėtos rengti 2004 m., kuomet šeimininkai nutarė, jog sodybos teritorija – puiki, tačiau neišnaudota erdvė. Neslūgstančiu entuziazmu apdovanota komanda ėmėsi organizuoti pamokas vaikams ir jaunuoliams, kurie norėjo išmokti ar jau buvo pramokę groti klasikine gitara. Vaikus subūrė bendras interesas, prie kurio įgyvendinimo prisidėjo mokytojai-gitaros meistrai.

Tačiau netrukus visi pastebėjo, kad stovykla išklydo už muzikavimo įgūdžių tobulinimo rėmų: prie augančio stovyklų populiarumo prisidėjo ne tik meistriškumo pamokos, galimybė kiekvienam grojančiajam pajusti atliekamo kūrinio dvasią, solinis ir ansamblinis grojimas, bet ir vaikų užimtumo programa, dvasiškumo pamokos, nuolatinis vadovų rūpestis ir sugebėjimas suburti kartais užsispyrusių stovyklautojų komandą vienam tikslui. Rezultatai nenuvylė – kasmet augo norinčiųjų apsilankyti skaičius, į didelį būrį buvo priimti ir svečiai iš Lenkijos bei Latvijos, tačiau labiausiai organizatoriai džiaugėsi dėl vaikų, kurie ketverius metus iš eilės atvykdavo kiekvieną vasarą, taip prisidėdami prie naujų narių įtraukimo į veiklą, supažindinimo su stovykloje deklaruojamomis vertybėmis ir svarbiausiomis taisyklėmis.

Mes, stovyklos organizatoriai, esame atviri ir Jūsų idėjoms bei pasiūlymams. Dėl šios priežaties įdiegiame dar vieną naujovę – suteikiame galimybę kurti stovyklas Jūsų norima tema, pasitelkiant mūsų sugebėjimą bendrauti su vaikais, organizacinius įgūdžius bei stovyklų organizavimo patirtį.